Máte nějaké otázky? Pište sem nebo na můj ask.

No... co jen říct?

11. září 2012 v 18:48 | Cami |  Moje věci
Dneska nějak nemám náladu na psaní, ostatně jako hoodně dalších dnů v tomhle roce (předešlých i budoucích). Bohužel mě to strašně baví, ať už psát povídky nebo obyčejné články na blog, takže jsem se rozhodla že přece jen něco sesmolim... :)

Deníček si nevedu, ani na blogu nepíšu, takže jen občas se tu objeví nějaký ten článek z mého podivuhodného života, občas nějaké to info o mě (jako např. tady) ale jinak prostě žádná sláva. Ani nevím proč, asi na to prostě nemám talent. Přitom bych toho měla tolik k zapsání. No dobře, zkusím to... :DTakže já jsem se narodila do celkem normální rodiny. Jakože nic převratného :), nějak extra superšťastná rodinka jsme nebyli, ale šlo to. Pak se v mých pěti rodiče rozvedli. No, prej to byli hrozný časy, chovala jsem se jako malej fakan (no, bylo mi pět, tak proč ne) a nedokázala jsem se s tím smířit. Ale pak si máma našla přítele (je s ním až doteď) a ten byl v pohodě. Táta si taky našel přítelkyni (vzali se a mám dva "ne"vlastní sourozence). No, každopádně myslím že je to tak lepší. Myslím že by se máma s tátou dřív nebo později stejně rozvedli, takže když to přišlo takhle brzo a já to moc nechápala, bylo to pro mě asi lepší. Ne že bych teď nějak převratně milovala svoji rodinu, zvlášť mamka občas prudí (koho ne, žejo :D), ale s tátou si vždycky pokecám. On mi vypráví takový ty příběhy když byl na vojně, nebo prostě tak nějak a to mě baví. A nemusim se bát toho že mě seřve za něco co jsem udělala doma u mámy. Jezdím k němu když se mi chce, ale jen na víkend, protože bydlí docela daleko. No, to by bylo asi všechno o mých rodičích, i když bych o tom mohla napsat román... :)

I když... od mámy mám dalšího "ne"vlastního sourozence a jednoho opravdu nevlastního od jejího přítele, který se taky rozvedl, stejně jako jeho rodiče... :D Když si to tak vezmu, tak jsem takovej člověk pendlující mezi dvěma rodinama se stovkou "ne"vlastních příbuzných kam se podíváš. Když nad tím moc nepřemýšlím, tak mi to nevadí, ale když se na to kouknu z jiného úhlu, jsem vlastně docela chudák. Skoro všichni moji spolužáci a kamarádi mají rodiče spolu, neznají jaké to je mít rodiče rozvedené, rozhádané apod. Jedna spolužačka, ještě v té době kdy to byla moje dobrá kamarádka, mi sdělila, že by ráda měla rozvedené rodiče, že prej by aspoň ostávala víc dárků na Vánoce a rodiče by se předháněli v tom kdo je lepší. Hahaha... Tomu jsem se musela zasmát. Nic není takové jaké si to představujete, ani tenhle článek není tak úplně podle mých představ, natož pak rozvod rodičů. Ve většině případů jsou rodiče rozhádaní, takže to dítě žije v takovém nepřátelském prostředí, když přijde řeč na druhého rodiče, nejradši by vyklidilo pole a tak podobně. No, já nevím, moc se vám s tímhle svěřovat nechci, jak už jsem řekla, stačilo by to na román.

Ale jedna malá rada: pokud jste si tím neprošli, nevíte jaké to je, tak radši mlčte.

Zvlášť když se o tom s vámi (s těmi jako já) bude bavit člověk, který si vlastně žije v blahobytu, je to o to horší, protože vidíte že u nich to funguje a kladete si otázku: proč to tak nebylo i u nás? A napadá vás milion možností, proč se vaši rozvedli, jaký byl ten důvod. Někdo dojde ke špatnému závěru a řekne si - můžu za to já. A začne se obviňovat a já nevím co. Ale ve většině případů to bylo proto, že si ti dva lidé (schválně nepoužívám slovo rodiče) už nerozumněli (vždyť i dlouholetí přátelé se rozcházejí, akorát nemají papíry na to že byli kamarádi). Prostě to třeba nebyla tak veliká láska jak to ze začátku vypadalo. Ale někdy je to z toho důvodu, že se jeden z nich nechová tak jak by měl, najde si jiného partnera, atp. No prostě důvodů může být hodně, já vám jen dala za příklad ty, co mi přijdou nejčastější.

Juj, asi bych ten článek měla přejmenovat na "Rozvod rodičů - jaké to je" ale nechce se mi :)

Teď se na vás trochu vykašlu, protože se musím jít učit nějaký chemický prvky (H, Li, Na, K, Rb, Cs, Fr, Be, Mg, Ca, Sr, Ba, Ra). Je to "strašně moc zábavný" a musím se to naučit so zítřka. Zkratky si pamatuju, ale celý názvy tech prvků (nebo co to je :D)? Prostě děs. Pak máme taky úkol z němčiny, takže se do toh jdu pustit. No, o "zábavu" mám postaráno. Uvozovek už bylo dost a tak jen říkám na závěr: "Ahojky a zase někdy příště" :DDD

(jo, to poslední asi nebylo moc vtipný, co? :D)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Verča Verča | E-mail | 12. září 2012 v 15:41 | Reagovat

Ahoj:-),
ten pocit, kdy chceš vyklidit pole moc dobře znám. Naši sice rozvedeni nejsou, ale situace, kdy se vzájemně obviňují se snažím neřešit. Když mamka obviňuje taťku, většinou mlčím a stejně je to i naopak. Zastávám se jen v případech, kdy mluví zcestně.
Věta Ani tenhle článek není podle mých předsttav, natož rozvod, mě fakt pobavila.:-D
Měj se a směj se.:-)

2 Camilka Camilka | Web | 12. září 2012 v 17:28 | Reagovat

[1]: díky :-) já nikdy jejich hádky nezažila, takže jsem mlčet ani nemohla... :-)

3 Camilka Camilka | Web | 12. září 2012 v 17:29 | Reagovat

[2]: teda jako že si je nepamatuju, tak jsem to myslela ;-)

4 Dena Hviezdička Dena Hviezdička | E-mail | Web | 12. září 2012 v 18:26 | Reagovat

Ďakujem.

5 Camilka Camilka | Web | 12. září 2012 v 18:42 | Reagovat

[4]: nemáš za co :-)

6 Verča Verča | E-mail | 12. září 2012 v 19:16 | Reagovat

[3]:Já zažila hádky v přímým přenosu tzn. že na sebe vzájemně štěkali, ale v tom komentu jsem myslela hlavně ty hádky, kdy jsi s jedním a on obviňuje toho druhýho a naopak. Není to nic příjemnýho. No a souhlasím s tím, že si to člověk nesmí vyčítat. Jak je psáný v jedný knížce od Dona Migela Ruize (myslím, že se ta knížka jmenuje Láska, vztahy a přátelství) vztah existuje vždycky jenom mezi dvěma lidma. Takže to, že oni si už nerozumí, je jejich věc, přesto, že nás to taky ovlivňuje.
A víš co fakt nemusím? Hru na dvě strany. Taky proto radši mlččím, i když to mamča bere tak, že se taťky zastávám. Neberu jí to, ale není to pravda. Jen by mě stálo hafo energie je furt řešit.

7 Camilka Camilka | Web | 12. září 2012 v 19:49 | Reagovat

[6]: neboj, pochopila jsem jak to myslíš :)
jo, hra na dvě strany je hrozná :)
ale myslím že každý má právo mít svůj názor, takže když se třeba táty zastaneš, neměla by na tebe mamka být naštvaná... :) ale myslím že to chápeš ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama