Máte nějaké otázky? Pište sem nebo na můj ask.

Kapitola 1.

1. července 2012 v 21:11 | Cami
Asi po sto letech jsem konečně napsala první kapitolu příběhu na pokračování. Tak doufám že se to bude líbit...
Šla jsem po louce plné krásných květin. Měly omamnou vůni a tak jsem si našla místo kde jich nebylo tolik a sedla si, aby se mi z té vůně nezatočila hlava. Poslouchala jsem ptáky, kteří štěbetali ve větvích stromů a pozorovala srnky, které se procházely po louce kousek vedle mě. Najednou mi někdo zakryl oči a krásným hlasem řekl: "Hádej, kdo jsem?" Och! Jakto? Nikoho jsem neslyšela přicházet a i kdyby ne, tak bych přece slyšela jeho myšlenky. To mi bylo divné. "Já... já... nevím," odpověděla jsem po chvíli. Chtěla jsem se otočit, ale nějaká podivná síla mi v tom bránila. A byla jsem si jistá, že onen neznámý to není. "Prosím, zkus to," zaprosil neznámý a stále mi držel oči. Jako bych se mohla otočit. "Já opravdu nemám tušení," řekla jsem a dál se snažila otočit, i když jsem se nepohnula ani o kousek. "Tak já ti dám malou nápovědu," řekl mi, pustil mi oči a najednou stál předemnou. Než jsem se stačila podívat kdo to je, sklonil se ke mně a políbil mě. Ten polibek trval věčnost a já jsem prozměnu nemohla otevřít oči. Ach jo! Když už se s někým líbám, chtěla bych vědět kdo to je. Ale moje oči vypověděly poslušnost a držely u sebe jako přilepené lepidlem. "Tak co," odtrhl se odemně po dlouhé chvíli, "už víš?"

Probudila jsem se do časného rána s bušícím srdcem. No co, byl to jen sen, takových ještě bude. Slyšela jsem Catherine, jak v kuchyni přemýšlí nad tím, co má dnes udělat a při tom mi dělá snídani. Už aby to bylo. Mám hlad jako vlk. Šla jsem se umýt a převléknout. Mezitím jsem přemýšlela nad tím snem co se mi zdál. Bylo mi divné, že v celém snu byla ukratá jedna velká otázka. Ale co, takových snů ještě bude. Sedla jsem si do posltele a slyšela Catherine, jak jde po schodech s mojí snídaní. "Dobré ráno Jessico" pozdravila mně. "Ahoj Catherine, co to dneska bude?" "No, omeleta s džemem a jablečná šťáva. Nechte si chutnat," odpověděla mi, i když věděla, že já vím co mi dělala. Roztáhla závěsy a otevřela dveře na balkon. Ptáčci zpívali a do pokoje mi vniklo několik slunečních paprsků. Prostě krása. "Díky Catherine," poděkovala jsem a ona vyšla z mého pokoje, aby uklidila po domě. Mňam, ta omeleta byla výborná. Ještěže tu Catherine pracuje, jinak bych asi nevěděla, co mám dělat. Je jako můj strážný anděl.
Po snídani jsem vyšla na balkon a po točitém schodišti sešla na zahradu. Přiběhla ke mně nejlepší fenka na světě - Lily. Je to leonberger, veliký pes, který potřebuje hodně lásky a co nejvíc prostoru k pohybu. A u mě měla všeho na rozdávání. Šla jsem s ní na každodenní procházku, když jsem najednou uslyšela čisté myšlenky důvěrně známého psa. Na cestě před brankou stál Matt s jeho pejskem Ronem. Měl stejného jako já, takže si spolu hráli vždy když mohli a byli jako nejlepší přátelé. Stejně jako já s Mattem. Nikdy jsme před sebou neměli žádná tajemství, ale taky nás nikdy nenapadlo být něco víc než jen přátelé. Na našem přátelství bylo divné to, že jsme oba měli nějaké nadání. Já uměla číst myšlenky, ale Mattovi ne. Možná že to někdy bylo lepší. A Matt měl nadání pro vodu. "Ahoj" pozdravila jsem a objala ho. "Ahoj Jess" odpověděl a mé objetí opětoval.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Natečka Natečka | Web | 3. července 2012 v 12:45 | Reagovat

Povedené :)

2 Camilka Camilka | Web | 3. července 2012 v 20:37 | Reagovat

[1]: hmmm... díky :D já spíš myslím že se tro moc nepovedlo, ale když se ti to líbí, tak jsem ráda :D ;-)

3 smile-sany smile-sany | Web | 4. července 2012 v 15:21 | Reagovat

Ahoj na blogu je 3.kolo+zadání do 4.kola SONF!!:) :-D

4 roliand roliand | Web | 4. července 2012 v 20:14 | Reagovat

Pěkný těším se na další kapču. :-D

5 Camilka Camilka | Web | 4. července 2012 v 20:30 | Reagovat

[4]: díky :D chystám se na ní ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama